Czy strój zdobi kobietę? Wyraź siebie za pomocą ubrań

Czy strój zdobi kobietę? Wyraź siebie za pomocą ubrań

Czy można powiedzieć coś o człowieku, patrząc jedynie na jego ubiór? Jak bardzo strój zmienia sposób postrzegania nas przez otoczenie? A może w drugą stronę – czy da się wyrazić siebie, swoją osobowość, charakter jedynie za pomocą ubioru? 

Mówi się, że “nie szata zdobi człowieka”. Równolegle funkcjonuje powiedzenie “jak cię widzą, tak cię piszą”. Liczne badania psychologiczne potwierdzają, że nasz sposób ubierania się na co dzień nie tylko mówi wiele o naszej osobowości, ale także w ułamku sekundy potrafi sprawić, że w oczach innych wydajemy się bardziej kompetentni, bardziej niekompetentni, profesjonalni, ekstrawertyczni itd. Nasz ubiór jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę inni. Działa to także w drugą stronę – w kilka sekund wyrabiamy sobie opinię o kimś, patrząc jedynie na wygląd zewnętrzny. Na szczęście codzienność pokazuje, że postrzeganie innych jedynie na podstawie ich wyglądu może być nie tylko krzywdzące, ale całkowicie zakłamywać rzeczywistość. 

Wyglądem maskujemy niedoskonałości i kompleksy

Z drugiej strony ubiór bardzo często wykorzystujemy do podkreślania atutów ciała, albo wręcz przeciwnie – do maskowania jego niedoskonałości. Krótką szyję ukrywamy przy pomocy bluzek z głębokim dekoltem, masywne uda znikają w spodniach z luźnymi nogawkami, a krótkie nogi wydłużamy za pomocą spodni dzwonów. Czasem jednak zamiast maskować niedoskonałości, nieumiejętnie dobrany ubiór je tylko podkreśla i jeszcze bardziej uwypukla. Pamiętaj więc, że zmieniając optycznie swój prawdziwy wygląd – niezależnie od efektu – wpływasz na to, jak odbiera cię otoczenie.

Co o charakterze mówi twój ubiór?

Umiejętnie skomponowane stylizacje pozwolą ci wyrazić siebie i swoją osobowość już “od pierwszego wejrzenia”. Co więcej, ubiorem możesz podkreślić swój nastrój, poglądy, a nawet samopoczucie. Przykłady? Przewaga ubrań oversize może sugerować, że w swoim życiu cenisz przestrzeń, swobodę, niezależność i szeroko pojętą wolność. Jeśli ubierasz się na cebulkę nawet podczas słonecznej pogody, sprawiasz wrażenie osoby zamkniętej w sobie, ukrywającej się przed światem, u której ciężko o zaufanie do drugiego człowieka. Obcisłe, dopasowane stylizacje mogą świadczyć o pracowitości, zorganizowaniu, potrzebie miłości, ale też o problemach z okazywaniem uczuć. 

Bialcon. Tak wyrazisz siebie

Bialcon od lat wspiera kobiecą różnorodność – nie tylko cielesną, ale także osobowościową. Dlatego w naszych zasobach znajdują się projekty zarówno dla silnych, niezależnych kobiet, jak i dla kobiet o romantycznej duszy, dla wiecznie młodych, dla miłośniczek planety oraz dla kobiet o szalonej duszy. W Bialcon Classic znajdziesz przede wszystkim klasyczne, eleganckie ubrania, którymi wyrazisz swoją pewność siebie i umiłowanie profesjonalizmu. Wybierając ubrania z linii Rabarbar Zero Waste podkreślasz świadomość i troskę o środowisko naturalne, a modowy eklektyzm w nieco szalonym wymiarze doskonale podkreśli twój nastrój – niezależnie od tego jak czujesz się w danej chwili. Z kolei w Bialcon ART znajdziesz projekty dla kobiet lubiących wyrażanie siebie za pomocą sztuki – dzięki nim nie zgubisz się w tłumie, a twój indywidualistyczny charakter subtelnie podkreślą wyraziste kolory, nieco szalone wzory i oryginalne fasony.

Bądź szczera wobec siebie i daj się poznać innym. Nie bój się swoich emocji i wyrażaj je za pomocą stylizacji. I wreszcie – pamiętaj, że twój styl i sposób ubierania się ma sprawić, że to ty poczujesz się atrakcyjnie i swobodnie.


A ubrania, które łamią schematy i są narzędziem do wyrażania siebie, znajdziesz na Bialcon.pl i w sklepach stacjonarnych marki.

Więcej inspiracji

Slider

Zobacz również

Kolekcje Bialcon

Sprawdź najnowsze kolekcje na naszym sklepie online! Wyjątkowe produkty wykonane z najwyższej jakości tkanin takich jak wiskoza, bawełna, len. Bialcon to awangardowe konstrukcje i abstrakcyjne nadruki. Szczególny akcent stawiany jest na detale, które zyskują przeskalowaną formę. Cała kolekcja linii BIALCON to eksperyment ze sztuką, którą pokochasz.

Slider