Elastyczna szafa w odpowiedzi na wahania rozmiarów ciała.

Elastyczna szafa w odpowiedzi na wahania rozmiarów ciała. Jak ją skompletować?

Wahania wagi, nadmiar wody w organizmie, różne fazy cyklu menstruacyjnego czy silny stres – najczęściej to z tych powodów nasze ciało wygląda zupełnie inaczej na początku miesiąca i zupełnie inaczej pod jego koniec. Kobieta świadoma zmian i procesów zachodzących w ciele jest też świadoma tego, jakim wyzwaniem mogą one okazać się dla naszej garderoby. Jak kupować ubrania, aby czuć się w nich dobrze w każdym rozmiarze?

Rozmiar ubrania zależny od nastroju, cyklu miesiączkowego, stresu, hormonów, pogody… My kobiety naprawdę nie mamy łatwo, zwłaszcza jeśli chodzi o dopasowanie naszych ubrań. Umówmy się – jedynie 100 proc. zdrowy organizm, ścisła dieta i regularne treningi są gwarancją noszenia jednego rozmiaru ubrań. Niestety, nie każda kobieta jest w stanie tego pilnować, albo jest chodzącym okazem zdrowia. Najczęściej nawet w ciągu jednego miesiąca przybieramy i tracimy na wadze tak znacząco, że możemy nosić ubrania z różnicą jednego-dwóch rozmiarów. To frustrujące, ponieważ każda z nas chce czuć się w swoich ciuchach przede wszystkim dobrze, a nie martwić się o zmianę garderoby przy każdym zawahaniu wskaźnika łazienkowej wagi. Czy istnieją skuteczne sposoby na dopasowanie ubrania do zmian zachodzących w kobiecym organizmie? Niestety nie, bo każdy organizm, każda kobieta i każda historia za nią idąca są różne. 

Na szczęście znamy kilka świetnych tricków odzieżowych, dzięki którym twoja garderoba nie odczuje wahań wagi i płynnie się do nich dopasuje. Oto one!

Pierwsza pomoc: ubrania oversize

Ubrania oversize to świetny patent na częste wahania wagi i wymiarów ciała. Dzięki temu, że mają nieco luźniejszy krój, doskonale zamaskują nadprogramowe kilogramy i wbrew pozorom dodadzą lekkości sylwetce wtedy, gdy będzie akurat miała swój “szczuplejszy okres”. Pamiętaj, że odzież oversize wcale nie jest równoznaczna z bezkształtnymi, workowatymi ubraniami. Coraz więcej rodzimych projektantów mody zwraca uwagę na to, aby w ich ofercie znalazły się ubrania o kroju oversize. Warto mieć w swojej szafie kilka elementów uszytych w tym kroju, dzięki czemu kobiety z problemem wahania wagi nabiorą nieco więcej pewności siebie.

Gumka na włosach i w… pasie

Jeśli twoim problemem jest częsta zmiana obwodu pasa, za którą niekoniecznie idzie także zmiana obwodu ud i łydek, zaopatrz swoją garderobę w kilka par spodni lub spódnic z gumką w pasie. W ten sposób będziesz w stanie dosłownie i w przenośni – elastycznie reagować na ewentualny ubytek lub przybranie na wadze, co w żaden sposób nie przełoży się na konieczność zmiany w odzieżowych upodobaniach. 

Kupuj z głową i zapasem

Wybierając się na zakupy odzieżowe miej na uwadze to, jak często i mocno zmienia się twoje ciało. Wybieraj ubrania uszyte z trwałych, ale rozciągliwych materiałów, które będą w stanie reagować na wahania wagi. Jeśli chodzi o odzież wierzchnią, kupuj płaszcze czy kurtki o jeden lub dwa rozmiary większe, dzięki czemu zapewnisz sobie większe pole do rozmiarowego manewru. Unikaj mocno opiętych ubrań, które nie zawierają w sobie domieszki tkanin rozciągliwych, a więc nie będą w stanie za tobą nadążyć. 

Bądź konsekwentna

Kompletując szafę dopasowaną do częstych wahań wagi postaraj się także, żeby jej poszczególne elementy były spójne kolorystycznie. Dzięki temu bez problemu skompletujesz stylizację, nawet jeśli przed miesiączką twoje ciało będzie obrzmiałe, albo z powodu stresujących chwil w pracy zgubisz kilka kilogramów wagi. 

W tym wszystkim pamiętaj, że to ty masz się bawić modą, a nie odwrotnie. Każdy rozmiar i każda kobieca sylwetka są piękne i zasługują na to, by przynosić poczucie komfortu niezależnie od stylizacji czy pojedynczych ubrań. 

Odzież, która elastycznie reaguje na wszelkie wahania wagi oraz pozwala czuć się swobodnie ze sobą znajdziesz na Bialcon.pl i w sklepach stacjonarnych marki.

Więcej inspiracji

Slider

Zobacz również

Kolekcje Bialcon

Sprawdź najnowsze kolekcje na naszym sklepie online! Wyjątkowe produkty wykonane z najwyższej jakości tkanin takich jak wiskoza, bawełna, len. Bialcon to awangardowe konstrukcje i abstrakcyjne nadruki. Szczególny akcent stawiany jest na detale, które zyskują przeskalowaną formę. Cała kolekcja linii BIALCON to eksperyment ze sztuką, którą pokochasz.

Slider