Wiosenne porządki w garderobie. Jak przygotować szafę na nowy sezon?

Wiosenne porządki w garderobie. Jak przygotować szafę na nowy sezon?

Wiosenne porządki w szafie to nie tylko przecieranie półek i składanie ubrań. Dzięki nim zyskasz także miejsce na nowe stylizacje oraz pozbędziesz się ubrań, których już nie nosisz.

Jak przygotować szafę na nowy sezon

Jak przygotować szafę na nowy sezon? Podpowiadamy!

Zmiana pory roku jest dla wielu osób bodźcem do wymiany garderoby na tę bardziej odpowiednią do warunków atmosferycznych. Zanim jednak udasz się na modowe zakupy, najpierw przejrzyj i uporządkuj to, co już znajduje się w twojej szafie. Od czego zacząć?

Odkurz ubrania i… szafę

Przed porządkowaniem ubrań zrób porządek z miejscem, w którym je przechowujesz. W rzadko sprzątanych szafach gromadzi się kurz, który osiada na ubraniach i powoduje wzmożone objawy alergii na roztocza. Możesz także umieścić małe haczyki na wewnętrznej stronie drzwi szafy i powiesić na nich na przykład suszone kwiaty lawendy lub wysuszone skórki po owocach cytrusowych. Dzięki temu twoje bluzki, sukienki, spodnie i inne elementy garderoby będą przyjemnie pachnieć nawet przez kilka tygodni. Po wysprzątaniu szafy możesz zająć się porządkowaniem ubrań.

Zrób selekcję ubrań w myśl “zero waste”

Wiosenne porządki w szafie to także dobry pretekst do zrobienia selekcji ubrań i pozbycia się z niej tych egzemplarzy, które są nieużywane, znoszone lub całkiem zniszczone.

Niezniszczone ale rzadko używane ubrania możesz oddać młodszej siostrze lub osobom potrzebującym, umieszczając je na przykład w kontenerze Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK). Świetnym pomysłem nadania drugiego życia nienoszonym ubraniom jest sprzedaż ich przez Internet, na przykład przez Vinted lub w przeznaczonym do tego marketplace na Facebooku. Dzięki temu nie tylko zrobisz miejsce w szafie, ale też zyskasz dodatkowe fundusze na zakup nowych, wiosennych ubrańWięcej porad na temat sprzedaży używanych ubrań znajdziecie tutaj: Gdzie sprzedać używane rzeczy w sieci? Jak zrobić to dobrze?

Z ubrań, które nie nadają się do oddania lub sprzedaży, możesz zrobić ściereczki kuchenne lub oddać do lokalnego schroniska dla zwierząt, gdzie zostaną wykorzystane do wyścielenia zwierzęcych boksów.

Żegnaj zimo, witaj wiosno

Kolejny krok porządkowania szafy na wiosnę to także zrobienie miejsca lżejszemu odzieniu. Przeglądając ubrania oddziel zimowe swetry, ciepłe spodnie i kurtki od ubrań typowo wiosennych. Jeśli trzeba, zimowe ubrania wypierz i zabezpiecz przed kurzem, wkładając je na przykład do specjalnych pokrowców na ubrania lub zwykłych reklamówek. Umieść je w szafie tak, aby nie przeszkadzając ci w komponowaniu wiosennych stylizacji mogły spokojnie poczekać na kolejny, zimowy sezon.

Czas na shopping!

Porządkując szafę na wiosnę z pewnością zdążysz zauważyć, jakich ubrań wiosennych w niej brakuje. To dobry pretekst do zakupów, podczas których skompletujesz nowe stylizacje. Wiele kobiet wybierając się na spacer po galerii lub buszując po stronach internetowych e-sklepów kieruje się najnowszymi trendami. Jeśli i ty należysz do tego grona, nie zapominaj, że nie wszystkie nowinki modowe będą aktualne za rok czy kilka lat. Wybierając na przykład nową bluzkę czy wiosenny płaszcz zastanów się, do czego będziesz je nosić. Dzięki temu każdy zakup będzie trafiony, a ty będziesz w stanie ułożyć z nim nieskończenie wiele stylizacji.

Gdzie kupić modne ubrania wiosenne?

Kupując ubrania na wiosnę upewnij się także, że są one wykonane z solidnych materiałów. Dzięki temu dłużej będziesz mogła nacieszyć się stylizacjami, w które je wkomponujesz. Wyjątkowe kolekcje ubrań wiosennych – i nie tylko – znajdziesz na Bialcon.pl oraz w sklepach stacjonarnych marki.

Więcej inspiracji

Slider

Zobacz również

Kolekcje Bialcon

Sprawdź najnowsze kolekcje na naszym sklepie online! Wyjątkowe produkty wykonane z najwyższej jakości tkanin takich jak wiskoza, bawełna, len. Bialcon to awangardowe konstrukcje i abstrakcyjne nadruki. Szczególny akcent stawiany jest na detale, które zyskują przeskalowaną formę. Cała kolekcja linii BIALCON to eksperyment ze sztuką, którą pokochasz.

Slider